NDR Big Band, Atom String Quartet, Pasiecznik i Sendecki w NOSPR

fri08nov8:00 pmfri11:00 pmNDR Big Band, Atom String Quartet, Pasiecznik i Sendecki w NOSPR

Event Details

Zapraszamy na niezwykły koncert w sali NOSPR w dniu 8 listopada w wykonaniu czołowej światowej orkiestry jazzowej – NDR Bigband z Hamburga wraz z ATOM STRING QUARTET oraz solistami – sopranistką Olgą PASIECZNIK i pianistą Vladislavem „Adzikiem” SENDECKIM.

Koncert będzie polską premierą- powtórzeniem znakomicie przyjętej światowej pra-premiery projektu, który artyści wykonali 27 listopada 2018 w Elbphilharmonie w Hamburgu. W pierwszej części koncertu zaprezentowana zostanie kompozycja Wolfganga Kerscheka pt.
„My Polish Heart” inspirowana muzyką Vladislava Sendeckiego, wybitnego polskiego pianisty od 25 lat pracującego z NDR Bigband.

W drugiej części usłyszymy kompozycje Geir Lysne pt.”About Penderecki” gdzie niemieccy improwizatorzy ” biorą na warsztat” i przetwarzają pieśni Krzysztofa Pendereckiego, w wykonaniu słynnej sopranistki Olgi Pasiecznik. W Katowicach dodatkowo, obok w/w kompozycji , zostanie przedstawiony ciekawy krótki program w wykonaniu Vladislava Sendeckiego z Atom String Quartet z materiałem z ich wspólnej ostatniej płyty CD.

Koncert odbędzie się w przededniu 30.rocznicy upadku Muru Berlińskiego

more

Time

November 8, 2019 8:00 pm - 11:00 pm(GMT+00:00)

Location

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach

Plac Wojciecha Kilara 1

Other Events