Mateusz Smoczyński i Dominik Wania - Road Movies (John Adams)

mon31oct7:00 pmmon8:00 amMateusz Smoczyński i Dominik Wania - Road Movies (John Adams)Poland, Bielsko Biała - Cavatina Hall

Event Details

Klasyka i improwizacja na skrzypce i fortepian. Jeden z najoryginalniejszych duetów – Mateusz Smoczyński i Dominik Wania po raz pierwszy na żywo w Cavatina Hall.

Mateusz Smoczyński i Dominik Wania są artystami, których jazzowej publiczności w Polsce i na świecie nie trzeba przedstawiać. Obok klasycznego wykształcenia muzycznego, łączy ich pasja do muzyki poważnej, fantastyczne umiejętności improwizacyjne oraz konsekwencja w podążaniu własnymi, zupełnie nieoczywistymi ścieżkami twórczymi.

Smoczyński i Wania wielokrotnie spotykali się na scenie, w trakcie nagrań czy na koncertach online w różnych konfiguracjach, jednak to właśnie przed publicznością Cavatina Hall wystąpią po raz pierwszy na żywo jako duet.

Na program koncertu złożyły się kompozycje wielkich mistrzów jazzu, którymi inspirują się Smoczyński i Wania – Zbigniewa Seiferta i Tomasza Stańki (obydwaj artyści mieli okazję z nim współpracować), a także fragment utworu Road Movies Johna Adamsa, uważanego za jednego z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów. Co ciekawe, to właśnie pod wpływem tego amerykańskiego minimalisty Mateusz Smoczyński zainteresował się komponowaniem na orkiestrę symfoniczną – tak powstały jego entuzjastycznie przyjęte przez słuchaczy koncerty skrzypcowe Adam’s Apple, 2PiX oraz Fallen Angel.

Jak zawsze w przypadku Smoczyńskiego i Wani jazz będzie przenikał się z klasyką, wirtuozeria z kontemplacją, a niezwykle ważną rolę, oprócz oryginalnych utworów, odgrywać będzie improwizacja.

Wykonawcy:
Mateusz Smoczyński – skrzypce, skrzypce barytonowe
Dominik Wania – fortepian
W programie: John Adams, Zbigniew Seifert, Tomasz Stańko i in.

more

Time

(Monday) 7:00 pm - 8:00 am

Location

Cavatina Hall

ul. Dworkowa 2

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *