Klara Cloud & The Vultures feat. Mateusz Smoczyński & Sebastian Kuchczyński

tue06dec7:00 pmtue8:30 pmKlara Cloud & The Vultures feat. Mateusz Smoczyński & Sebastian KuchczyńskiPoland, Brodnica

Event Details

Sylwia Klara Zasempa – śpiew
Mateusz Gawęda – fortepian
Mateusz Smoczyński – skrzypce
Adam Tadel – kontrabas
Piotr Budniak – perkusja
Sebastian Kuchczyński – perkusja II
Klara Cloud & The Vultures, zespół związany z holenderską wytwórnią Challenge Records International zagra w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Brodnicy. To niepowtarzalna okazja żeby usłyszeć utwory w wykonaniu na dwa zestawy perkusyjne.Klara Cloud & The Vultures to grupa wykonująca własne kompozycje jazzowe inspirowane rodzimym folklorem, znane polskie melodie okraszone współczesnymi aranżacjami oraz zdekonstruowane standardy jazzowe z polskimi folklorystycznymi tekstami. Śpiewne melodie, słowiańska energia, odważne improwizacje oraz wysublimowane wyczucie estetyki to gwarant muzyki najwyższej próby. W skład zespołu wchodzą uhonorowani wieloma nagrodami instrumentaliści oraz pochodząca ze wschodniej ściany Polski, obdarzona wyjątkowym głosem, charyzmatyczna wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów.
Klara Cloud & The Vultures wydali swoją debiutancką płytę w 2019 roku. Płyta zebrała wiele pozytywnych recenzji, nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Zespół cieszy się popularnością także za granicą, do tej pory udało im się zagrać m. in. na Słowacji, w Niemczech, Szwajcarii oraz w Hiszpanii. W Polsce zespół można było usłyszeć na największych festiwalach takich jak: Jazz Jantar, Jazz w Ruinach, Hałda Jazz Festiwal, Voicingers Festival czy Jubileuszu Jazzpress.
„Nigdy nie byłem zwolennikiem śpiewania jazzu po polsku-dopókiszło o jazz mainstreamowy, standardy. Jednak w sytuacji gdy zakresstylistyki uznawanej za jazzową tak mocno został rozciągnięty,zwłaszcza w konfrontacji z world music – wykorzystywanieoryginalnych utworów z polskimi tekstami może stanowić mocnąbazę do różnego rodzaju transformacji i intelektualnych zabaw.Ani minuty nudy, wzorowa intonacja i niebanalna barwa głosu”.
Stanisław Danielewicz, „Jazz Forum”.
Bilety dostępne na portalu bilety24.pl w przedsprzedaży cenie 50 zł. oraz w Szkole Muzycznej w Brodnicy w cenie 50zł.

more

Time

(Tuesday) 7:00 pm - 8:30 pm

Location

PSM I stopnia im. Fryderyka Chopina w Brodnicy

ul. Wyspiańskiego 11

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *