Interakcje (Stelmasiak/Smoczyński)

tue08nov7:00 pmtue9:00 pmInterakcje (Stelmasiak/Smoczyński)Poland, Łódź

Event Details

Mówi się, że obraz jest wart więcej niż tysiąc słów.
A ile jest wart obraz w połączeniu z muzyką?
Na to pytanie odpowiedź próbuje znaleźć projekt artystyczny „Interakcje”, którego trzonem jest interaktywne połączenie obrazów Małgorzaty Stelmasiak i muzyki Mateusza Smoczyńskiego.
Interakcja, zgodnie z definicją słownika języka polskiego to wzajemne oddziaływanie na siebie osób, przedmiotów lub zjawisk. Osoby, przedmioty czy zjawiska oddziałują na siebie praktycznie nieustająco. To jak zestawimy je ze sobą będzie miało wpływ nie tylko na nie, ale również na innych.
Projekt artystyczny „Interakcje” to interaktywne połączenie malarstwa z muzyką, mające na celu metaforyczne i dosłowne ukazanie tych oddziaływań, które mogą mieć wpływ na nasze postrzeganie, interpretacje, nasze decyzje, czy nasze życie. Jak różne mogą być interpretacje w zależności od tego, kto patrzy na obraz, jakie barwy i jakie dźwięki temu towarzyszą, to główne założenia koncepcyjne projektu.
​Projekt składa się z 12 obrazów olejnych na płótnie autorstwa Małgorzaty Stelmasiak, które uzupełnione są muzyką improwizowaną Mateusza Smoczyńskiego. Muzyka i malarstwo często ze sobą współwystępują. Jednak połączenie malarstwa z muzyką w tym projekcie jest bardzo nietypowe oraz eksperymentalne. Podczas „Interakcji” odbywa się swoista rozmowa malarsko-muzyczna, która za każdym razem jest inna. Która za każdym razem może opowiadać inną historię. I w inny sposób oddziaływać na odbiorców. Projekt artystyczny „Interakcje” jest również projektem interaktywnym. Jego celem jest również zachęcenie odbiorców do wejścia w interakcje z obrazami, a nawet zainspirowanie do procesu twórczego.

more

Time

November 8, 2022 7:00 pm - 9:00 pm(GMT+02:00)

Location

ARTLAND

ul. Piotrkowska 37

Other Events

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *