Ilona Damięcka Trio feat. Mateusz Smoczyński

wed05apr7:00 pmwed9:00 pmIlona Damięcka Trio feat. Mateusz SmoczyńskiPoland, Gdynia

Event Details

Wybitni – Ilona Damięcka i Mateusz Smoczyński – zaprezentują muzykę z najnowszego albumu „Hope”. Począwszy od pierwszego utworu „The Sea”, a kończąc na wokalnym „Ten Four ” album przepełniony jest w większości minimalizmem i subtelnym ciepłym brzmieniem. Na płycie pojawia się też ukłon w stronę wielkiego mistrza Tomasza Stańki i jedną kompozycję Ilona Damięcka dedykuje właśnie Jemu. Pianistka jest bardzo wszechstronną artystką, która porusza się w środkowym nurcie jazzu, a także w muzyce free jazzowej. Jak ktoś napisał ,,piękna, zdolna, wrażliwa, o ciepłej barwie głosu…”.
Skład zespołu :
Ilona Damięcka – fortepian, wokal
Mateusz Smoczyński – skrzypce
Michał Jaros – kontrabas
Krzysztof Szmańda – perkusja
Koncert odbędzie się 5 kwietnia o godz. 19:00.
Bilety: 55 zł
Ilona Damięcka – polska pianistka jazzowa, wokalistka i kompozytorka.
Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Laureatka Konkursu kompozytorskiego im.Krzysztofa Komedy w Słupsku w 1999 roku – III nagroda za utwór „Bossa For Bosa ” do tekstu Andrzeja Schmidta. Artystka ma w swoim dorobku pięć płyt, w tym dwie autorskie – „ Hurry Up” – Siloe Records, „ Fifth Side „- Siloe Records, „ Monk’s Midnight” Hevhetia, „Pieśni Polskie ” – Tomasz Licak Music. W sierpniu 2020 roku ukazała się kolejna, druga autorska płyta, tym razem nagrana w trio z Pawłem Urowskim i Krzysztofem Szmańdą wydana przez wytwórnię Soliton. Ilona Damięcka współpracowała z najwybitniejszymi polskimi muzykami takimi jak: Janusz Muniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Andrzej Cudzich, Henryk Miśkiewicz, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Marcin Pospieszalski, Przemek Dyakowski, Mietek Szcześniak.
Mateusz Smoczyński – skrzypek jazzowy,
absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Andrzeja Gębskiego. Jest zwycięzcą II Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta. W rankingu Jazz Top magazynu Jazz Forum został uznany za jazzowego skrzypka roku 2017. Występował na najważniejszych scenach i festiwalach jazzowych niemal na całym świecie. Współpracował z takimi artystami jak: Branford Marsalis, Bobby McFerrin, Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski, Urszula Dudziak, Leszek Możdżer, Kayah, Natalia Kukulska, Anna Maria Jopek, Aga Zaryan, Adam Sztaba, Sebastian Karpiel Bułecka.
Od kilkunastu lat jest liderem kwintetu z którym nagrał płyty „Inspirations” „ Expressions” oraz „ Berek „. Z New Trio ze swoim bratem Janem Smoczyńskim i rosyjskim perkusistą Alexem Zingerem wydał dwa albumy: „Perpendicular Realities ” oraz Simultaneous Abstractions”. Jest autorem koncertu skrzypcowego „Adam’s Apple” którego prawykonanie odbyło się w listopadzie 2018 roku w NOSPR. Artysta jest współzałożycielem Atom String Quartet – pierwszego w Polsce kwartetu smyczkowego grającego jazz.

more

Time

(Wednesday) 7:00 pm - 9:00 pm

Location

Konsulat Kultury Gdynia

ul. Jana z Kolna 25

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *