Festiwal Bezsenność | Atom String Quartet

sun30aug7:00 pmsun8:00 pmFestiwal Bezsenność | Atom String Quartet

Event Details

Atom String Quartet to jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. Zespół łączy możliwości kwartetu smyczkowego (czyli dwojga skrzypiec, altówki i wiolonczeli), z szeroko rozumianą improwizacją. Ten najbardziej klasyczny i utrwalony w tradycji muzycznej skład zespołu kameralnego to dla artystów punkt wyjścia do poszukiwań nowych rozwiązań brzmieniowych i formalnych. Trudno w sposób jednoznaczny określić styl muzyczny grupy. W jej twórczości – oprócz jazzu – słychać inspiracje polskim folklorem, muzyką z różnych regionów świata, a także muzyką współczesną i klasyczną.

Atom String Quartet powstał w 2010 r. w Warszawie. Tworzą go skrzypkowie: Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński, altowiolista – Michał Zaborski oraz wiolonczelista – Krzysztof Lenczowski. Wszyscy są absolwentami Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od momentu zdobycia Grand Prix XIII Bielskiej Zadymki Jazzowej w 2011 r. zespół stale gości na największych światowych festiwalach muzycznych m.in.: Jazz Jamboree czy Solidarity of Arts; Atom String Quartet jest także pierwszym polskim zespołem, który dwukrotnie wystąpił na europejskich targach jazzowych jazzahead! w Bremie (2015 i 2018). Zespół nagrał cztery autorskie płyty: wyróżnioną „Fryderykiem” w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku – “Fade In” (2011), “Places” (2012; „Fryderyk” w kategorii Album Roku – Muzyka Jazzowa) oraz “AtomSPHERE” (2015; nominowana do „Fryderyka” 2016 w kategorii Album roku muzyka jazzowa). W 2017 r. ukazał się czwarty album zespołu – „Seifert”, na którym znalazły się kompozycje wybitnego polskiego skrzypka jazzowego, Zbigniewa Seiferta, w interpretacji muzyków kwartetu. W 2019 r. ukazała się kolejna, piąta już płyta Atom String Quartet, pt. „PENDERECKI”, na której znajdują się opracowania kompozycji tego najwybitniejszego polskiego kompozytora naszych czasów.

Atom String Quartet jest laureatem wielu nagród, min.: “Grand Prix Stowarzyszenia Melomani” w kategorii Nadzieja Melomanów (2010) i Zespół roku (2016), “Złote Gęśle” na XV Festiwalu Folkowym Polskiego Radia Nowa Tradycja (2012) oraz „Mateusza Trójki” (2015) w kategorii Muzyka Jazzowa – Wydarzenie.

________________

W programie koncertu m.in. kompozycje z albumów „Places”, „Penderecki”, AtomSPHERE, Seifert oraz kompozycje premierowe.
________________________________

Zasady wstępu:

Wstęp za bezpłatnymi zaproszeniami (miejsca nienumerowane) i z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Wejście na teren obiektu będzie możliwe od godz. 18.00.

Zasady uczestnictwa w wydarzeniu w związku z epidemią dostępne na stronie www.wieniawski.pl oraz w dniu koncertu, przy wejściu – do indywidualnej akceptacji. Jest to warunek uczestnictwa w wydarzeniu.

Istnieje możliwość zwiedzania Starej Papierni. Chętnych prosimy o zapisywanie się u organizatora; liczba miejsc jest ograniczona.

Informacja na temat zaproszeń pod numerem telefonu: 603 255 272 lub 605 203 397.

____________________

Szczegółowe informacje:
https://wieniawski.pl/news/aktualnosci-towarzystwo-wieniawskiego/festiwal-bezsenno-atom-string-quartet-30-08-2020-godz-19-00.html

more

Time

(Sunday) 7:00 pm - 8:00 pm

Location

Stara Papiernia Ul. Szyperska 8 P Oznań

Ul. Szyperska 8