Atom String Quartet - II Radziejowickie Wieczory Jazzowe

fri05nov7:00 pmfri9:00 pmAtom String Quartet - II Radziejowickie Wieczory Jazzowe

Event Details

Atom String Quartet – jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należy do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. Zespół łączy możliwości kwartetu smyczkowego z szeroko rozumianą improwizacją. W jego twórczości – oprócz jazzu – słychać inspiracje polskim folklorem, muzyką z różnych regionów świata, a także muzyką współczesną i klasyczną. Kwartet powstał w 2010 roku w Warszawie. Tworzą go: skrzypkowie Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński, altowiolista Michał Zaborski oraz wiolonczelista Krzysztof Lenczowski. Od momentu zdobycia Grand Prix XIII Bielskiej Zadymki Jazzowej w 2011 roku, artyści stale goszczą na największych polskich i światowych scenach muzycznych. Zespół nagrał pięć autorskich albumów, z których dwa otrzymały nagrodę Fryderyk przyznaną przez polskie środowisko muzyczne. Ostatnia płyta pt. „PENDERECKI’’ ukazała się w 2019 roku. Znalazły się na niej autorskie opracowania kompozycji Krzysztofa Pendereckiego na improwizujący kwartet smyczkowy. W 2021 roku ukazał się album „Karłowicz Recomposed” nagrany ze Szczecin Philharmonic Wind Quartet. Płyta zawiera pieśni Karłowicza, zaaranżowane na improwizujący kwartet smyczkowy i kwartet dęty drewniany. Autorami aranżacji są muzycy ASQ, a wydawcą płyty Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Muzycy Atom String Quartet są regularnie zapraszani do udziału w sesjach nagraniowych, współpracują także z czołówką polskich i zagranicznych artystów oraz uznanymi orkiestrami.
W wydarzeniach mogą wziąć udział jedynie osoby, które zgłosiły chęć uczestnictwa poprzez dedykowany adres e-mail: rezerwacje@palacradziejowice.pl
===========
Podczas koncertu odbędzie się premierowe wykonanie I Kwartetu Smyczkowego „Varsovia” Mateusza Smoczyńskiego.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

more

Time

(Friday) 7:00 pm - 9:00 pm

Location

Pałac Radziejowice

Sienkiewicza 4

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *