february, 2019

sat23feb7:00 pmsat10:00 pm26. MŚNJ - Dorota Miśkiewicz | piano.pl

Event Details

Kolejny rok, kolejna edycja, kolejny spektakularny projekt, na który mamy przyjemność Was zaprosić, inaugurując tym samym
26. Międzynarodowe Świdnickie Noce Jazzowe | 2019.

DOROTA MIŚKIEWICZ | koncert PIANO.PL

Wykonawcy:

DOROTA MIŚKIEWICZ – śpiew
WŁODZIMIERZ NAHORNY – fortepian
MICHAŁ TOKAJ – fortepian
DOMINIK WANIA – fortepian

oraz

ATOM STRING QUARTET:
Dawid Lubowicz – skrzypce
Mateusz Smoczyński – skrzypce
Michał Zaborski – altówka
Krzysztof Lenczowski – wiolonczela

Dorota Miśkiewicz koncertem PIANO.PL składa hołd polskiej pianistyce. Fortepian to polska specjalność, spośród wielu doskonałych muzyków, to właśnie pianiści wiodą w Polsce prym – zauważa. Jako, że gatunkiem najbliższym Dorocie jest jazz, podkreśla nade wszystko dokonania polskich pianistów jazzowych, którzy spektakularnie podążają drogą wyznaczoną niegdyś przez światowej sławy muzyka, Krzysztofa Komedę. Drogą wyznaczoną także przez Fryderyka Chopina, który był nie tylko znakomitym kompozytorem, pianistą, ale i… improwizatorem!

Koncert PIANO.PL jest kontynuacją bezprecedensowego wydarzenia zrealizowanego w maju 2016 roku w Warszawie, podczas którego na jednej scenie wraz z Dorotą Miśkiewicz zaprezentowali się Leszek Możdżer, Włodzimierz Nahorny, Marcin Wasilewski, Grzegorz Turnau, Andrzej Jagodziński, Bogdan Hołownia, Krzysztof Herdzin, Dominik Wania, Michał Tokaj, Piotr Orzechowski, Tomasz Kałwak, Lutosławski Piano Duo (Bartek Wąsik i Emilia Sitarz), Atom String Quartet oraz Henryk Miśkiewicz.
Płyta CD I DVD z rejestracją koncertu miała swoją premierę 28 października 2016 wywołując ogromne uznanie krytyków i środowiska muzycznego, które przełożyło się na przyznanie płycie wiele nagród I wyróżnień.

Na koncercie w Świdnicy, Dorocie Miśkiewicz towarzyszyć będą trzej pianiści reprezentujący trzy muzyczne pokolenia oraz Atom String Quartet.

Na koncert składają się piosenki należące do kanonu polskiej muzyki, a ich wybór podyktowany został osobistymi sympatiami Doroty, subiektywnym odczuwaniem muzyki i tekstu. Decyzje aranżacyjne dotyczące wybranych utworów pozostawione zostały pianistom. Niektóre aranżacje są zaskakujące, pokazują nowe oblicze mniej lub bardziej znanych piosenek, inne dążą do prostoty, nie odbiegając znacznie od oryginałów. Jedne i drugie zachwycają!

23 lutego | 19.00
Sala Teatralna ŚOK
Bilety: ulgowy 35 zł | przedsprzedaż 45 zł | w dniu koncertu 55 zł

Organizatorzy:
arte | Artur Janicki
Świdnicki Ośrodek Kultury

more

Time

(Saturday) 7:00 pm - 10:00 pm

Location

Świdnica

X